Sala weselna – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Nic dziwnego, że ten dzień powinien być wyjątkowy. Jednym z elementów, które mogą decydować o powodzeniu przyjęcia weselnego, jest wybór odpowiedniego miejsca. Sala weselna powinna być przede wszystkim dopasowana do indywidualnych wymagań Państwa Młodych. Musi też uwzględniać kilka innych czynników.

Na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu tej ważnej decyzji? Przede wszystkim na:

  • cenę za osobę,
  • dodatkowe atrakcje i udogodnienia dostępne na miejscu,
  • wystrój sali,
  • lokalizację,
  • okolicę sali.

Wybór odpowiedniego miejsca na wesele jest jednak znacznie bardziej skomplikowany, dlatego nie zawsze wyżej wymienione czynniki są wystarczające.

Odpowiednio duża sala weselna to podstawa

Sala weselna musi być miejscem, w którym goście będą czuli się komfortowo. Pierwszym krokiem powinno być ustalenie, ilu gości zaproszonych zostanie na przyjęcie i dopasowanie wielkości sali do tej liczby. Należy wziąć pod uwagę, czy w ramach jednego pomieszczenia będzie miejsce na zabawę i odpoczynek przy stołach lub czy dostępne są dwie oddzielnie sale do tych celów. Decydując się na organizację wesela w miesiącach letnich, warto też pamiętać o takich detalach jak wyjście z sali na ogródek.

Sala weselna dopasowana do charakteru przyjęcia

Zazwyczaj organizując wesele, Państwo Młodzi decydują się na styl lub motyw przewodni przyjęcia. Nie bez znaczenia jest w tym przypadku wygląd i charakter wnętrza, który może podkreślić wyjątkowość tej uroczystej chwili. Obecnie najczęściej wybierane są wnętrza eleganckie, klasyczne, które stwarzają niemal nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni zgodnie z wybranym stylem wesela.

Okolice Warszawy – idealne na organizację przyjęcia weselnego

Nie zawsze zdarza się, że Państwo Młodzi pochodzą z tych samych części Polski. Coraz częściej pary poznają się na studiach lub w późniejszych etapach życia, zakochują się w sobie i decydują na ślub. Problem może pojawić się przy organizacji przyjęcia, kiedy Pan Młody pochodzi z okolic nadmorskich, a Pani Młoda z terenów górskich. W takim przypadku można zdecydować się na ślub w jednej z tych lokalizacji. Popularnym w ostatnich latach rozwiązaniem jest jednak zorganizowanie wesela na neutralnym gruncie – tak, aby goście z obydwu stron byli traktowani jednakowo. Okolice Warszawy takie jak chociażby Legionowo, Serock czy Zegrze są pięknym i wymarzonym miejsce na organizację ślubu dla wielu par, szczególnie takich, które na co dzień żyją w stolicy.  Sala weselna w niedalekiej odległości od Warszawy, ale jednocześnie w urokliwym, odosobnionym miejscu to doskonały wybór.

Sala weselna w okolicy Warszawy z hotelem

Decydując się na zorganizowanie ślubu i przyjęcia weselnego w okolicach Warszawy, należy wziąć pod uwagę takie kwestie jak zapewnienie gościom noclegu, zwłaszcza jeżeli dojeżdżają z różnych części kraju. Zazwyczaj Para Młoda otrzymuje od hotelu pokój małżeński w ramach prezentu ślubnego. Doskonałym pomysłem zamiast poprawin jest zaaranżowanie wspólnego śniadania na drugi dzień. W ten sposób będzie można spędzić więcej czasu z rodziną, a oni sami poczują się docenieni.